O tom, že ráda naslouchám lidem, jsem se přesvědčila už během několika let, kdy jsem pracovala jako novinářka a kdy jsem dělala desítky rozhovorů se všemi možnými respondenty od bankéřů a politiků, po "obyčejné" lidi z ulice.

Po narození dcery jsem své dosavadní zběsilé tempo ztlumila a začala si vybírat, čemu věnuji čas. Novinařinu jsem si nechala na částečný úvazek, píšu hlavně o výdělcích, pracovních podmínkách nebo například o zkušenostech pracujících rodičů.

Kromě toho jsem ale chtěla dělat ještě něco dalšího. Co pomůže konkrétním lidem, pokud možno "tady a teď" (nebo dostatečně brzy). A přesně to pro mě je podpora kojení. Které nechápu jen jako způsob, jak nasytit a uklidnit miminko, ale i jako vztah mezi matkou a dítětem.

Sama jsem měla štěstí - na předporodní kurz, kde jsem se dozvěděla vše potřebné, na respektující porodnici i na obrovskou podporu svého okolí. Ráda bych toto vše "nějak vrátila", proto jsem se rozhodla pomáhat dalším ženám s kojením. 


Zkušenosti

Odborné kurzy související s laktačním poradenstvím

2019 ... Klíčové momenty v kojení, Mamila, o. z. - základní kurz v rozsahu 100 hodin zakončený testem a praktickou i teoretickou zkouškou

2019 ... Podpora kojení kontaktem kůže na kůži - online kurz švédského lékaře Nilse Bergmana, zaměřený např. na kontakt kůže na kůži z hlediska neurovědy, význam kontaktu pro rozvoj miminka nebo antropologické a sociologické aspekty kontaktu kůže na kůži

2019 ... Pokročilý kurz přes internet - témata: biologie spánku, předčasně narozená miminka, principy tvorby mateřského mléka, novorozenecká žloutenka a kojení, jak zavinovačky ovlivňují kojení, atd.


Vzdělání

2007 - 2010 ... Vysoká škola ekonomická, obor Mezinárodní obchod

2007 - 2012 ... Karlova univerzita, obor Žurnalistika

2010 - 2011 ... Mykolo Romerio Universitete, program Erasmus, předměty zaměřené na hospodářskou a sociální politiku

2011 - 2015 ... Vysoká škola ekonomická, obory Hospodářská politika a Učitelství ekonomických předmětů pro střední školy


Praxe

2007 - 2017 ... redaktorka, šéfredaktorka a editorka studentského časopisu na VŠE iList

2011 - 2016 ... Aktuálně.cz, redaktorka ekonomické rubriky

2016 - 2018 ... Trexima, odborná publicistka

od r. 2018 ... Deník N, redaktorka ekonomické rubriky

spolupráce s médii Lithuania Tribune, Finmag a Peníze.cz