Reference

"Terezu jme si pozvali brzy po návratu z porodnice. Rodila jsem císařským řezem, kojení se zpočátku vůbec nedařilo a z porodnice jsem odcházela s lahvičkou a balením umělé stravy. Věděla jsem, že kojit chci, ale nevěděla jsem, jak se k tomu správně propracovat. Když jsem Tereze napsala, odpověděla ihned a přijela následující den. Byla trpělivá, všechno mi mile a logicky vysvětlila, pomohla s technikou kojení. Díky její pomoci se nám po týdnu podařilo úplně odbourat lahvičku a umělou stravu a přejít přes krmení cévkou ke stoprocentnímu kojení. Kromě toho mi Tereza poradila i s nošením v šátku a dalšími drobnostmi kolem miminka. Kdyby se v budoucnu objevil jakýkoli zádrhel, jsem ráda, že se mám na koho obrátit. "

Barbora Hutová

"V porodnici se podívali ze dvou metrů na má prsa a prohlásili, že nikdy kojit nebudu. Odjížděla jsem domů zdrcená a s pocitem, že jako matka jsem hned v úvodu selhala. Nevzdala jsem se však a vyhledala pomoc Terezy. Sledovala jsem ji už před porodem na Instagramu a její přístup mi byl blízký, proto jsem ji kontaktovala a ona obratem reagovala. Během první návštěvy jsme odbourali lahvičku a klouboučky, naučila malou, jak se správně přisát, ukázala mi, jak krmit dítě přes cévku u prsa, dodala mi sebedůvěru a ujistila, že v tom nejsem sama. Světe div se, po několika týdnech jsem se rozkojila natolik, že v noci malou nepřikrmuji a přes den jen občas. Tereza mi byla po celou dobu velkou oporou, zejména v momentech, kdy jsme to chtěli doma vzdát. Byla vždy k dispozici, vstřícná a ochotná pomoci, poradit a naslouchat. Díky Tereze si nyní užívám nejen kojení, ale i blízkost, důvěru a lásky mé dcery."

Hana Pitelková

"Terku jsem zavolala na pomoc, když syn začal bojkotovat kojení. Věděla jsem, co je náš problém i jak přibližně bychom ho měli řešit, ale když ani po více než dvou týdnech nedošlo ke zlepšení, po celodenních snahách nakojit miminko, které pláče jenom při kojení, jsem byla zoufalá a rozhodla jsem se jednat. Návštěva Terky byla strašně fajn, na mě měla hodně uklidňující účinek, což podle mě taky udělalo své. Dostala jsem spoustu tipů, jak kojení zlepšit, které konečně zafungovaly. Situace se u nás zlepšila opravdu rychle. Kdykoliv se zas objeví náznak bojkotu, nepropadám už alespoň panice a vím, jak situaci řešit. Jako bonus nám Terka ukázala jak vázat a kojit v šátku. Navíc mi ve zprávách ochotně a dlouze odpověděla i na dotazy po sezení, což rozhodně neberu jako samozřejmost."

Tereza Žiaková

"Terezu jsem oslovila, když nám začalo kojení z ničeho nic skřípat. V rámci emailové konzultace jsem očekávala odpověď v pár odstavcích. Místo toho jsem ale dostala pečlivě zpracovaný třístránkový dokument, který odpověděl na můj dotaz v souvislostech, poradil, jak situaci řešit, a ještě upozornil, co může následovat. Její rady nám pomohly nejen prakticky, ale především psychicky, a díky tomu kojení přestalo být úmorným nutným zlem a znovu začalo být příjemným společným okamžikem. "

Kateřina Halenka

"Každé setkání s Terezou je moc milé a uklidňující. Když jsem ji kontaktovala kvůli pochybnostem ohledně kojení, přijela za mnou hned druhý den i se svým miminkem v šátku a dala mi jistotu, že je u nás vše v pořádku, novou inspiraci a odvahu zahodit dudlík. Poté jsem navštívila mateřskou skupinu, kterou vede, a odjížděla nadšená a nabitá energií; určitě brzy zase dorazím! Děkuji a doporučuji."

Andrea S. z Prahy

"Byla jsem jen pár dní po porodu - bolavá, ubulená, nejistá si absolutně vším. Tereza mi pomohla se správnou polohou miminka u kojení, poradila, jak pečovat o bolavé bradavky, a ochotně odpověděla na všechny mé otázky týkající se nejen kojení, ale i běžné péče o dítě. Všechen zmatek z tabulek a rad z porodnice se díky ní rozplynul. Při další návštěvě mi poradila s vázáním šátku, dodala mi odvahu s ním vyjít ven i v něm syna nakojit. Jsem nesmírně šťastná, že jsem v krušném čase šestinedělí narazila právě na Terezu."

Karolína Minaříková Krupková

"Terezu jsem oslovila, protože jsem si nebyla jistá, zda se moje čtyřměsíční dcera při kojení dostatečně napije. Podle slov pediatra přibírala od narození "na hraně", bylo mi doporučováno UM, ale já se kojení nechtěla vzdát. Tereza mi zkontrolovala a upravila polohu při kojení, na její doporučení jsem nechala střihnout dceřinu výraznou podjazykovou uzdičku, upravily jsme spánkový režim a dokonce mě naučila, jak nakojit dceru v šátku. Velmi si cením jejích rad a podpory, které mi dodaly sebedůvěru a sílu v kojení pokračovat a vědět, že dělám pro dceru to nejlepší."

Lucie Řídká

"Zhruba v pěti měsících jsme s dcerou začaly mít problémy s bojkotem kojení. V době koronaviru jsme se s Terezou spojily přes videocall a nejen, že jsme probraly možné příčiny, ale povedlo se nám i identifikovat náš problém, což bych z načítání informací na webu nedokázala. Ještě více jsem ocenila následnou podporu přes chat, kdy jsem Tereze poslala další fotky, videa a dotazy a Tereza mi vždy obratem poradila."

Radka D. z Prahy

"Terezu jsem kontaktovala ve chvíli zoufalství, kdy se z mého dobře živeného miminka stal při kojení zmítající se, nespokojený křikloun. Reagovala bleskově a hladce jsme si domluvily schůzku. Moc mi pomohla moznost probrat kojení s někým, kdo tomu rozumí a hlavně poslouchá se zájmem. Oceňuji, ze Tereza nemoralizuje a nesnaží se naroubovat jediné správné řešení, ale skutečně pomáhá hledat vlastní cestu. Skvělá je možnost konzultace přes zprávy, neměla jsem pocit, že obtěžuji, a vždy jsem se dočkala reakce."

Kateřina Morávková

"Na Terezu jsem se obrátila, když jsem začala mít problémy s kojením pětiměsíčního syna. Terka mi doporučila několik možností, jak zase kojení nastartovat, a doporučila i způsob, jak postupovat v případě, že bych už nadále kojit nechtěla. Na Terce se mi líbí, že svoje názory nevnucuje a respektuje přání svých klientek. Určitě bych ji doporučila jako laktační poradkyni. Nejlepší je podle mě začít s ní hned od začátku, když se miminko narodí."

Jana Stárová

"Terezu jsem oslovila během šestinedělí. Mile mě překvapila, že neváhala a hned nabídla i víkendové termíny. Vyslechla si celý můj příběh a respektovala hormonální výkyvy. Hledala možné i nemožné způsoby, jak nám pomoci, za to velký dík i za následnou podporu po chatu."

Veronika V. z Prahy

"I díky Tereze se Anežka kojí a někdy je to to jediné, co do ní bezpečně dostanu. Kvůli jejímu syndromu (DiGeorge) se obvykle děti zvládají napít jen z lahvičky, a to ještě s obtížemi, málokdy se kojí. Anežce se to povedlo a nyní ve svých 16 měsících se stále kojí. A děkuji za to, protože s jídlem i pitím je to jinak velmi obtížné. Děkuji Tereze za podporu, když mě i rodina odrazovala, ať to už konečně vzdám, že se to dcera už v osmi měsících nenaučí. Stojí to za to!"

Šárka K. z Prahy

"Po obtížích s počátky kojení prvního dítěte jsem neváhala a tentokrát o pomoc laktační poradkyně pro jistotu požádala po akutním císařském řezu ještě z porodnice hned při prvních nejistotách. Tereze jsem vděčná za rychlou reakci, milou podporující návštěvu a spoustu užitečných rad a postřehů. Následně jsem kojila a kojím bez problémů a dcera dobře prospívá. Přestože jsem nabyla s prvním dítětem ohledně kojení nezanedbatelné zkušenosti, Terezinu návštěvu hodnotím jako velmi přínosnou a vřele doporučuji i zkušeným maminkám ."

Eva K. z Prahy

"V necelých dvou měsících syna se objevily problémy s kojením, které stále více ukazovaly na začínající bojkot. O kojení jsem za žádnou cenu nechtěla přijít, proto jsem se obrátila na Terezu, jejíž Instagram jsem sledovala. Moc se mi líbily její krásně psané a velice přínosné příspěvky, i celkový přístup a pohled na věc. Pomoc v podobě návštěvy přišla rychle. Tereza zkontrolovala techniku kojení, další kojící polohy a to, že syn dobře pije. A především mi pomohla uvědomit si, že bude potřeba upravit režim tak, aby syn dostatečně spal a kojil se co nejdříve po probuzení, ideálně však ještě v polospánku. Zabralo to a díky Tereze jsem začala zase věřit v to, že bude vše fungovat. Už vím, co dělat, co si hlídat a na co si dát pozor."

Dominika Vlčková

"Terezu jsem oslovila, když jsem byla rozhodnutá přestat kojit kvůli důvodu užívání léků. Syn však odmítal pít z lahve, a tak jsem hledala způsob, jak ho jinak nakrmit. Zoufalá jsem jí napsala v předvečer Štědrého dne, hned odpověděla a přes Vánoce mi pomáhala zjišťovat, zda je kojení s léky bezpečné. Díky tomu nadále kojím. Později nám pomohla při bojkotu, kdy i přesto, že se stará o dvě malé děti, přijela v podstatě obratem. K tomu mi několikrát radila přes zprávy. Zatím se nám všechny problémy povedlo stabilizovat a já jsem mnohem sebejistější, když se objeví nějaký nový zádrhel. "

Markéta Veselá

"Paní Tereza Mynářová je velice milá, ochotná a profesionální žena, pro kterou není problém přijet za klientkami klidně třeba o víkendu.

Trápila mě bolest při kojení a také nedostatek mléka.

Tereza mi obratem odpověděla a hned další den přijela a snažila se zodpovědět všechny mé otázky, podívala se, jestli se mé dítě správně přisává, a dokonce mi i ukázala, jak správně navázat miminko do šátku. Následně jsme komunikovaly přes Whatsapp a měla jsem pocit, že je mi kdykoliv k dispozici. Předala mi spoustu rad, jak na správné kojení, a mohu říct, že i díky ní stále plně kojím. Vřele doporučuji!"

Ruth Barok

"Při osobním setkání s Terezou se mi líbil individuální přístup, nehodnocení, jen doporučení vhodných postupů a také to, že tím práce pro Terezu neskončila. Později se mi ještě ozvala, aby zkontrolovala, jak to funguje, a nabídla případně další rady. Mrzí mě, že jsem Terezu nevyhledala dřív, protože jsem si myslela, že je to "zbytečný luxus" a že to zvládnu. Mohla jsem si od začátku ušetřit dost nervů a času, který jsem strávila pročítáním internetu a metodou pokus - omyl. Doporučuji neváhat a konzultaci si dopřát."

Eva Kašáková

"Terezu jsem kontaktovala kvůli velkým bolestem při kojení. Ještě před první návštěvou proběhla konzultace přes telefon, která nám pomohla bolesti zmírnit a přečkat těch pár dní do návštěvy.

Nejen že nám pomohla problémy vyřešit a zažehnat, ukázala mi, jak miminko navázat do šátku a jak ho v něm nakojit a po celou dobu byla oporou na telefonu. Také mi vysvětlila spoustu věcí, díky čemuž se teď cítím daleko jistější v kojení a komunikaci s miminkem.

Je velké štěstí narazit na člověka, jako je právě Tereza."

Dominika Smutná

"Terezu jsem si pozvala kvůli bojkotu kojení mé tříměsíční dcery, malá se nechala nakojit jen při chůzi a to často ještě s brekem. Jelikož jsem již na jejím Instagramu našla mnoho cenných rad, bylo pro mě jasné, že pokud si někoho mám na pomoc zavolat, bude to právě ona. Již při prvním telefonátu se mi věnovala a zkoušela pomoci i takto na dálku. Naše setkání mi velmi pomohlo, Tereza mě nasměrovala na jiné polohy kojení, které malé více vyhovovaly. Určitě pro mě schůzka hrála důležitou roli i po psychické stránce. Kojení se začalo týden po týdnu víc a víc dařit i v polohách, které byly příjemné i mně. Dnes je dcerce půl roku a vše běží krásně. Za to určitě děkuji i Tereze. Jako velké plus hodnotím následnou péči, kterou mi věnovala přes WhatsApp.“

Jitka Filípková

„Terezu jsem sledovala na Instagramu a líbil se mi její přístup. Působila na mě tak, že nic nenutí, naslouchá, navrhuje různá řešení na jeden problém. A opravdu, realita mě příjemně utvrdila v mém očekávání. Řešila jsem občasnou bolest bradavky, také jsem chtěla vědět, jak nakojit syna v nosítku, a obecně se ujistit, že dělám v rámci kojení vše správně. Stačila lehká úprava a od té doby bolest přešla a po návštěvě jsem zase získala kus klidu do mateřství. Tereza je milá, věcná, vstřícná, naslouchá a má božího syna, na kterém toho v rámci poradenství umí taky hodně ukázat. Doporučuji a děkuji.“

Elisabeth Makarská

"Terezu jsem oslovila kvůli přetrvávajícímu bojkotu - poté, co mi předchozí laktační poradkyně nebyla příliš schopna pořádně poradit a v zásadě mě ponechala s radou kojit "na fotbalistu" a smířit se s tím, že kojení bude komplikované. 

Tereza dorazila obratem a její přístup byl velmi vřelý, lidský a přirozený. Poradila mi s úpravou polohy a ukázala mi vázání šátku, s nimž jsem neměla dosud zkušenost. Ocenila jsem, že jsem si šátek mohla v klidu na pár dní na vyzkoušení nechat. Hodně jsem ocenila, že Tereza má svoje rady skutečně opřené o relevantní zdroje a umí věci srozumitelně vysvětlit. Po návštěvě ještě několikrát psala a zajímala se o naši situaci, případně nabízela další pomoc. I díky ní a jejím radám se nám nakonec podařilo situaci v podstatě ustát, za což jí patří velký dík.“

Marie Zámečníková

Terezu jsem oslovila pár dní před termínem porodu, když jsem si uvědomila, že nejsem vůbec připravená na to, co přijde po narození mého prvního miminka. Přestože jsem se se ozvala na poslední chvíli, Tereza mi ochotně nabídla termín o vánočních svátcích.

Dcera se však rozhodla přijít na svět ještě před naším setkáním, a tak mě Tereza alespoň do porodnice vybavila odkazy na články a videa a radami do začátku a nabídla telefonickou podporu.

V porodnici jsem bohužel pod stresem ztratila veškerou jistotu, a tak pro mě bylo následné setkání s Terezou - nejprve on-line a poté naživo - velkým přínosem. Ukázala mi, jak se má správně miminko přisát, jak poznám, že opravdu pije, a poradila, jak předejít problémům. Zbavila mě pochybností z rozporuplných rad z porodnice a od dětské doktorky a moc mi pomohla v získání sebejistoty, že to dělám správně. Moc oceňuji také její aktivitu, zajímala se i po poradenství, zda je u nás vše v pořádku. Mrzí mě jen, že jsem ji nekontaktovala dříve, mohla jsem si ušetřit nemálo slz a nejistot v porodnici.“

Jana Leyerová

S dcerou jsme s kojením bojovaly první dva měsíce. Hned, když se objevil problém, byla u nás laktační, která, ač je výborná a známá, mi "nesedla". Respektive ač mi poskytla veškeré své know how, mně to nepomohlo. Kojit jsem chtěla hrozne moc, ale už jsem to skoro vzdala, přišlo mi to jako velká věda a docházely mi síly.

Nakonec nám kojení zachránil covid, protože jsme ulehli a od té doby spí malá v posteli s námi a vše běží jak na drátkách. Kojím v podstatě ze spaní, nosím, kojím kdekoli a jakkoli bez jakýchkoli obtíží a poznámky okolí mě už nerozhodí. A za to děkuji i Tereze, protože díky jejímu profilu na Instagramu se vždycky utvrdím v tom, že to dělám dobře, nabiju si své mateřské sebevědomí a dozvím se něco nového. A hrozně bych si přála, abych o ní věděla už od začátku, mohlo nám to ušetřit spoustu trápení.“

Pavlína Papírková

Měla jsem štěstí, že jsem rodila v porodnici, kde byla veliká podpora kojení, a proto jsem domů odjížděla rozkojená a sebejistá. Ale jen co se za mnou zabouchly dveře bytu, jako bych všechno zapomněla a kojení začalo kolísat. Malá naštěstí po týdnu doma začala konečně přibírat, to už jsem ale byla domluvená s Terezou, že se na nás přijede podívat.

Byla jsem odhodlaná kojit a přes bolest při každém přisátí jsem to nechtěla vzdát. Při návštěvě Terezy jsme využily první polovinu konzultace hlavně k probrání všeho, na co mě napadlo se zeptat. Pak mi Tereza upravila polohu tak, aby bradavky nebolely, a zkontrolovala, že malá opravdu pije.

O kontrolní návštěvu jsem Terezu požádala asi o dva měsíce později, kdy se mi zdálo, že nám kojení zase přestalo jít. Probraly jsme, co mě trápí, Tereza mi poupravila polohu vleže i vsedě a ukázala mi, jak kojit v nosítku a tím miminko uklidnit a uspat. Do té doby se mi v něm malá jen nespokojeně hemžila. Moc Tereze děkuji a spolupráci s ní vřele doporučuji, její návštěvy mi dodaly jistotu.“

Kateřina Kotajná

„Pomoc laktační poradkyně jsem vyhledala až v porodnici, kdy jsem kvůli váhovému úbytku a pláči dcery souhlasila s podáním dokrmu. I když jsem si o kojení na webu Mamily četla, tak mě pobyt v porodnici s rozporuplnými radami znejistěl. Tereza se se mnou spojila hnedka v porodnici a doporučila mi bylinné přípravky, které mi pomohly zvýšit tvorbu mléka. Nabídla mi i za pomoci videa kontrolu přisátí dcery. Nebýt Terezy, už bych to s kojením vzdala. Vážím si jejího přístupu a otevřenosti, kdy dává pouze doporučení a respektuje rozhodnutí matky.“

Kateřina Javůrková

„Už před porodem jsem věděla, že chci kojit, a to co nejdéle to půjde, a snažila se na to i připravit. Zjišťovala jsem si informace, pozvala si LP z Mamily na předporodní přípravu, odešla jsem ambulantně dvě hodiny po porodu.

Jenže jsem netušila, že existuje něco jako bojkot kojení. U nás začal už v prvním měsíci. Zkoušeli jsme vše možné i nemožné, ale stále přetrvával. Okolo dceřiných šesti měsíců jsem narazila na Terezu. Oslovil mě její přístup k poradenství a že má i dost zkušeností s bojkotujícími miminky.

Na osobní návštěvě jsme vše probraly, vyslechla mě a poradila mi další "fígle", které zabírají u jiných miminek. Na druhé návštěvě jsme pak prakticky trénovaly kojení v nosítku a šátku. Jsem moc ráda, že jsem Terezu oslovila. Některé rady na dceru zabraly a nyní už máme kojení víc pohodovější a odmítání je čím dál méně. I mě osobně návštěva pomohla v uklidnění, že v tom bojkotu nejsme samy a že z bojkotářky se nakonec může stát prsomila.“

Veronika Zosinčuková

„Jsem vděčná, že jsem se s Terezou zkontaktovala už před porodem. Původně plánovanou předporodní přípravu jsme sice stihly až den po porodu, ale po tom, čím mě (a bohužel i malého) krmili v porodnici, bych byla ztracená. Myslela jsem si, že kontaktní přístup je v dnešní době standardem ve všech porodnicích, a jejich přístup mě zaskočil a absolutně mi v prvních dnech zamotal hlavu. 

Jsem ráda, že mi Tereza pomohla jít cestou svého instinktu. Její předporodní přípravu i poradenství v prvních týdnech rozhodně doporučuji.“

Olga Burešová

"Terezu jsem si pozvala, protože jsem tušila, že s kojením trošku bojujeme, zároveň jsem chtěla zkontrolovat přisátí a poradit s polohami. Tereza na situaci pohlížela celistvě a zjistila, že problémy s kojením se v našem případě odvíjejí hlavně od nedostatečného denního spánku dcery. Návštěva byla také tím impulsem, který mi konečně pomohl odhodit strach z nošení a společného spaní. Od té doby je dcera i přes své zdravotní problémy mnohem spokojenější miminko a kojení už pro nás není boj. Za pomoc Tereze moc děkuji a rozhodne ji můžu doporučit dál.“

Nela Smržová

"Terezin veřejný profil jsem sledovala už před porodem a díky ní jsem měla potřebnou sebedůvěru v kojení i po neplánovaném císařském řezu. Věděla jsem, že nemusím poslouchat rady v porodnici ohledně omezování četnosti a délky kojení.

Po návratu domů nás navštívila celkem dvakrát osobně, když jsem si nebyla v něčem jistá nebo jsem cítila náznak problému. Vždy přijela obratem a vše skvěle vysvětlila a poté se zajímala, jak se situace vyvíjí.

Později jsem také díky skvěle a přehledně zpracovaným informacím z jejího Instagramu zvládla překonat bojkot i bez její osobní pomoci, i když vím, že bych se na ni mohla kdykoliv obrátit a spolehnout.“

Nikola Janíková

"Asi kolem pátého měsíce jsem se setkala s komplikacemi při kojení. Miminko se mi nechtělo kojit jindy než ve spánku. První volba padla na Terezu, protože ji sleduji už od těhotenství. Vše jsme zvládly formou on-line konzultace, během které mi pomohla rozpoznat původce nespokojenosti a poradila mi, co a jak zlepšit. Pobavily jsme se i na téma spánku, nošení, kontaktu a pomohla mi velmi i psychicky. Tereza je velmi příjemná, ochotná a empatická. Poradí a věnuje se ženě i mimo vyhrazený čas na konzultaci. Vřele doporučuji."

Veronika Kudrová

„Terezu jsem si pozvala, když bylo synovi něco málo přes čtyři měsíce a zažívali jsme cca měsíc v kuse bojkot. Syn se přes den vůbec nepřisával a vše doháněl v noci. Před Terezou k nám dorazila ještě jedna laktační poradkyně, která mi říkala, že jsem moc v křeči , syn to cítí a kvůli tomu nemám mléko a že jestli chci kojit, tak kojit budu, tečka, vlastně mi vůbec nepomohla. Potom mi na Instagramu vyjel příspěvek od @najitsicestu a mně došlo, že přesně takovou podporu potřebuji. Tereza mi ukázala, jak nakojit v nosítku, kdy syna přisávat, jak zvednout laktaci. Když jsem si syna poprvé přisála v nosítku, ihned si prso vzal a usnul. Řešily jsme spolu kojení celkově a mně její konzultace moc pomohla hlavně psychicky. Ted je synovi 11 měsíců, stále se hodně kojí a já jsem moc vděčná za to, že nám Tereza takhle pomohla a bojkot jsme překonali."

Veronika B. z Prahy

"Terezu opravdu moc doporučuji. Ke konci šestinedělí začala dcera celé dny plakat, nedařilo se mi ji utěšit a s manželem nás napadlo, zda není problém v kojení. Tereza přijela se synem v šátku a pro nás bylo příjemné v době covidu a po dlouhé izolaci vidět maminku s miminkem :)

Tereza kontrolovala přisátí, pití, polohu při kojení, uzdičky. Ptala se na náš denní režim a spánky. Nabídla nám různé varianty kontaktu, kojení a uspávání.

Ukázala nám úvaz šátku a kojení v něm, jak nejlépe reagovat na potřeby miminka včas a jak je vše propojené. Vrátila mi důvěru v to, že mít miminko u sebe a být tu pro něj kdykoliv je to nejlepší.

Mrzí mě jen to, že jsme nebyli s Terezou v kontaktu dříve, že jsem nevěnovala období šestinedělí více pozornosti už před porodem a několik dní jsme s dcerou zoufale proplakaly.

Naprosto úžasný je Terezy účet na Instagramu. Tolik báječných informací na jednom místě je opravdu jako balzám na duši občas pochybující maminky.“

Kamila Kubáč

„Terezku jsem našla náhodou na Instagramu ještě v době, kdy jsem byla těhotná. Moc se mi líbily její příspěvky, které byly evidentně psány někým, kdo je inteligentní, nohama na zemi a zároveň empatický, něžný. 

Pozvala jsem si ji na předporodní přípravu, kde mě připravila na spoustu užitečných věcí do porodnice. Líbilo se mi to natolik, že jsem jí pozvala ještě jednou, aby od ní slyšel některé věci i můj partner. 

Když jsem byla v porodnici i posléze již doma, byla mi velkou oporou. S kojením jsme problém s malou neměly - ale přisuzuji to do obrovské míry právě klidu, který mi Terezka dodala, a informacím, které jsem od ní měla. 

Jasně, techniky kojení s miminkem člověk musí dopilovat sám - ale je to také hodně o psychice, a právě díky Terezce jsem si byla v mnoha věcech jistější a informovanější."

Dominika Janigová

"Terezu jsem oslovila, když se mi ani po měsíci od porodu nedařilo ulevit od bolestivých bradavek a stále jsem si nebyla jistá v hodně věcech. Měla jsem spousty otázek, zda to, co dělám, je dobře, a už jsem byla unavená hledáním odpovědí na googlu. 

Návštěva Terezy byla velice příjemná, zkontrolovala přisátí syna, popovídaly jsme si o spánkovém managementu, který mi vyřešil nejvíc problému s uplakaným synem, ukázala mi kojení v šátku. 

Také mi hodně pomohlo, že jsem pak Tereze mohla kdykoliv napsat s dotazem a nemusela zase hledat a tápat na netu.“

Kateřina Škopková

"S Terezou jsme několik týdnů řešily rozjetý bojkot, nepřibírání, nespavost a nespokojenost čtyřměsíční holčičky. Tereza nás dvakrát navštívila a byla s námi poté v kontaktu ještě několik měsíců přes zprávy. A bylo to moc dobře, protože moje nedokonalé kojení se zdokonalovalo s Terezy podporou každým týdnem. 

Moc se mi líbil Terezy analytický přístup ke kojení. Snažila se nás i v tom krátkém čase co nejvíce poznat. Po první konzultaci navrhla sedm možných přístupů k řešení našeho bojkotu. A každé doporučení nám opravdu sedlo a situace se pomalu zlepšovala.

Jsme teď celá rodina díky Tereze spokojenější. Holčička přes den lépe spí (už ji netlačím na desetiminutový spánek do postýlky, ale jdu s ní v nosítku na hodinovou krásnou procházku), více (s chutí a bez frustrace) pije a hezky prospívá a z jídla má radost, protože si díky plnému kojení může dovolit jen tak ochutnávat, objevovat nové chutě a zkoušet se krmit sama. Terezu doporučuji, kudy chodím, a někdy lituji, že jsme se nespojily ihned po porodu.“

Petra Brodilová

„Terezu jsem oslovila asi dva týdny od porodu. Aktuálně jsem nic neřešila, ale nebyla jsem si kojením jistá. Tereza mi poskytla informace o kojení a jeho významu, přidala praktické rady k lepšímu přisátí miminka a hlavně mi pomohla se zbavit porodničního kolečka "miminko je vzhůru - přebalit - nakojit". Setkání to bylo velmi přínosné i příjemné.

Tereza je k dispozici na telefonu, a tak s ní mohu své menší problémy řešit v podstatě ihned. Dvakrát jsem navštívila i skupinku, kterou vede. Slyšet situace, které řeší ostatní ženy, je příjemně osvobozující od toho, že jsem na to sama.

Hodně čerpám i z jejího instagramového profilu, kde se k mnohým článkům pravidelně vracím. Děkuji, necítím se na kojení sama.“

Barbora Mocková

"Terezu jsem si pozvala v rámci šestinedělí na zkontrolování techniky kojení. Dopilovaly jsme polohu vsedě, vysvětlily si a názorně ukázaly polohu vleže. Tereza se podívala malé na uzdičky a pomohla mi ji navázat do elastického šátku. Během toho stejného dne mi od ní přišlo pěkné shrnutí a pomocné odkazy na témata, o kterých jsme se bavily. Díky Tereze jsem si uvědomila, že je naprosto v pořádku nic nestíhat, že všechno potřebuje svůj čas a žádné období, ani to sebenejtěžší, nepotrvá věčně. Cením si její komunikace přes WhatsApp, že se o nás zajímá. Věřím, že kdyby nastalo jakékoliv nelehké období, mohu se na ni kdykoliv obrátit v rámci konzultace či podpůrné skupinky, kterou vede.“

Lucie Fara

„Terezu jsem objevila náhodou na instagramu, během několika dní přečetla všechny její příspěvky a téměř se všemi jsem souzněla. Buď přesně odpovídaly na to, na co jsem aktuálně hledala odpověď, nebo mě ujistily, že můj pocit je správný. Knihu Naše cesta ke kojení jsem si koupila hned na křtu a doporučuji všem budoucím i stávajícím maminkám. Zjistila jsem, že je možné (ba dokonce pohodlné) kojit v nosítku, bez váhání jedno pořídila a požádala Terezu o osobní konzultaci. 

Zkontrolovala přisátí, ukázala, jak nastavit nosítko, odpověděla mi na několik dotazů k mateřství a hned další den jsme se zúčastnili její podpůrné skupinky. Konzultaci považuji za nesmírně přínosnou a příjemnou, a pokud bychom narazili na jakýkoliv problém v budoucnu, jsem ráda, že vím, na koho se obrátit.“

Monika Motlochová

"Tereze jsem vděčná za pomoc při kojení a nošení. 

Po příjezdu z porodnice jsem neuměla zaujmout správnou polohu a syn se nepřisával vždy správně. Chtěla jsem to s někým konzultovat, zjistit, co můžu dělat lépe. S Terezou jsme se domluvily rychle na termínu a její návštěva byla milá, uklidňující - pečující. Vysvětlila mi, jak můžu kojení zlepšit, na co si dát u jednotlivých kojících poloh pozor, vysvětlila mi, co mému miminku vadí a co s tím. Nakonec mě naučila vázat malého do kojícího úvazu, byla jsem nadšená. A její následná péče a zájem přes zprávy bylo milé překvapení - a taky mi to hodně pomohlo, nebyla jsem na to všechno sama. Tereza mi pomohla najít větší jistotu v začátku mateřství a za to jí patří velký dík.“

Hana Nedbalová

„Terezu jsem kontaktovala ohledně neklidu při kojení ve čtyřech měsících mého syna. Během návštěvy nám zkontrolovala přisátí a ukázala, jak ho zlepšit. Probrala se mnou možnosti navýšení tvorby mléka a také doporučila, jak upravit režim miminka, aby se častěji a lépe kojilo. Během návštěvy mi také pomohla navázat miminko do šátku a ukázala, jak v něm nakojit. Po konzultaci mi zaslala odkazy se zdroji a materiály, které zmiňovala během návštěvy, takže jsem si mohla vše v klidu projít. V intervalu několika týdnů se opakovaně ozvala, aby se doptala, jestli se povedlo zlepšit věci, které jsme probíraly. I přes email působila velmi podporujícím způsobem a pomohla nám dořešit, co bylo potřeba. Návštěvu bych určitě doporučila.“

Andrea Hermanová