Osobní návštěvy


Potřebujete pomoct s kojením, ukázat hned po porodu, "jak na to", nebo se jen ujistit, že vaše miminko dostatečně pije? Nejste si jista, zda máte dost mléka? Potýkáte se při kojení s jakoukoliv bolestí?

Většinu situací je nejlepší řešit osobně. Zhodnotím, jak se vaše miminko přisává a jak pije, případně vám hned ukážu, jak lze situaci řešit.


S čím vám mohu pomoci:

 • ukážu vám, jak má vypadat správné přisátí
 • naučím vás poznat, zda miminko skutečně pije mléko
 • podpořím vás v případě, že vaše miminko trpí novorozeneckou žloutenkou
 • ukážu vám, co dělat, kdy se miminko nepřisává, a jak jej dokrmovat
 • pomohu vám, pokud miminko nepije dostatek mléka
 • naučím vás, jak miminko uklidnit a uspat
 • poradím vám, co s bolavými bradavkami či prsy
 • pomohu vám, pokud po porodu dokrmujete a chcete výlučně kojit
 • podpořím vás, pokud vaše miminko bojkotuje kojení
 • můžete se na mě obrátit, pokud vás trápí, že je miminko nespokojené nebo příliš spavé
 • ukážu vám, jak miminko navázat do šátku a kojit v něm

Kromě toho mám zkušenost s kojením staršího dítěte, kojením v těhotenství a tandemovým kojením, takže se na mě můžete obracet i s těmito tématy.


Jak návštěva probíhá

 • obvykle setkání trvá 1 až 1,5 hodiny, v případě potřeby se ale zdržím i déle
 • během návštěvy vás vyslechnu, zhodnotím kojení miminka a navrhnu možná řešení
 • pokud je to potřeba, dohodneme se na kontrolní návštěvě, kde probereme, jak se situace změnila a co lze dělat dále


Konzultace přes email


Pokud si přejete některou z uvedených situací řešit přes email, nabízím i tyto konzultace. Maminkám, s nimiž jsme se ještě nesetkaly, ale doporučuji spíše osobní návštěvu - nejlépe vám pomohu, pokud budu moct zhodnotit přisátí a to, zda miminko dostatečně pije, což lze spolehlivě zvládnout jen při bezprostředním pozorování kojení.

Na emaily, které vyžadují podrobnou odbornou odpověď, reaguji do 48 hodin a účtuji je dle aktuálního ceníku.

Reference

„Terezu jsem oslovila, když nám začalo kojení z ničeho nic skřípat. V rámci emailové konzultace jsem očekávala odpověď v pár odstavcích. Místo toho jsem ale dostala pečlivě zpracovaný třístránkový dokument, který odpověděl na můj dotaz v souvislostech, poradil, jak situaci řešit, a ještě upozornil, co může následovat. Její rady nám pomohly nejen prakticky, ale především psychicky, a díky tomu kojení přestalo být úmorným nutným zlem a znovu začalo být příjemným společným okamžikem. “

Kateřina Halenka

"Každé setkání s Terezou je moc milé a uklidňující. Když jsem ji kontaktovala kvůli pochybnostem ohledně kojení, přijela za mnou hned druhý den i se svým miminkem v šátku a dala mi jistotu, ze je u nás vše v pořádku, novou inspiraci a odvahu zahodit dudlík. Poté jsem navštívila mateřskou skupinu, kterou vede, a odjížděla nadšená a nabitá energií; určitě brzy zase dorazím! Děkuji a doporučuji."

Andrea S. z Prahy

"Byla jsem jen pár dní po porodu - bolavá, ubulená, nejistá si absolutně vším. Tereza mi pomohla se správnou polohou miminka u kojení, poradila, jak pečovat o bolavé bradavky, a ochotně odpověděla na všechny mé otázky týkající se nejen kojení, ale i běžné péče o dítě. Všechen zmatek z tabulek a rad z porodnice se díky ní rozplynul. Při další návštěvě mi poradila s vázáním šátku, dodala mi odvahu s ním vyjít ven i v něm syna nakojit. Jsem nesmírně šťastná, že jsem v krušném čase šestinedělí narazila právě na Terezu."

Karolína Minaříková Krupková

„Terezu jme si pozvali brzy po návratu z porodnice. Rodila jsem císařským řezem, kojení se zpočátku vůbec nedařilo a z porodnice jsem odcházela s lahvičkou a balením umělé stravy. Věděla jsem, že kojit chci, ale nevěděla jsem, jak se k tomu správně propracovat. Když jsem Tereze napsala, odpověděla ihned a přijela následující den. Byla trpělivá, všechno mi mile a logicky vysvětlila, pomohla s technikou kojení. Díky její pomoci se nám po týdnu podařilo úplně odbourat lahvičku a umělou stravu a přejít přes krmení cévkou ke stoprocentnímu kojení. Kromě toho mi Tereza poradila i s nošením v šátku a dalšími drobnostmi kolem miminka. Kdyby se v budoucnu objevil jakýkoli zádrhel, jsem ráda, že se mám na koho obrátit. “

Barbora Hutová

„Na Terezu jsem se obrátila, když jsem začala mít problémy s kojením pětiměsíčního syna. Terka mi doporučila několik možností, jak zase kojení nastartovat, a doporučila i způsob, jak postupovat v případě, že bych už nadále kojit nechtěla. Na Terce se mi líbí, že svoje názory nevnucuje a respektuje přání svých klientek. Určitě bych ji doporučila jako laktační poradkyni. Nejlepší je podle mě začít s ní hned od začátku, když se miminko narodí.“

Jana Stárová

"Terezu jsem oslovila, protože jsem si nebyla jistá, zda se moje čtyřměsíční dcera při kojení dostatečně napije. Podle slov pediatra přibírala od narození "na hraně", bylo mi doporučováno UM, ale já se kojení nechtěla vzdát. Tereza mi zkontrolovala a upravila polohu při kojení, na její doporučení jsem nechala střihnout dceřinu výraznou podjazykovou uzdičku, upravily jsme spánkový režim a dokonce mě naučila, jak nakojit dceru v šátku. Velmi si cením jejích rad a podpory, které mi dodaly sebedůvěru a sílu v kojení pokračovat a vědět, že dělám pro dceru to nejlepší."

Lucie Řídká