PODPŮRNÁ DOVOLENÁ 

V ZÁPADNÍCH ČECHÁCH


Pojďme se poznat, pobýt spolu a sdílet zážitky z rodičovství i našeho osobního života!

Nabízím vám v červnu pětidenní pobyt na malebném místě v západních Čechách.

Pro koho je dovolená určená?

Pro vás - mámy s dětmi. Pokud se přidají i tátové, tím líp, zvládneme to ale i bez nich.

Ráda bych, abychom se potkaly, poznaly a strávily fajn čas v přírodě a na výletech.

Pobyt není jen pro kojící ženy a kojené děti, ale všechny, které se snažíme vychovávat s respektem a jsme podobně naladěné - věřím, že pokud mě znáte či sledujete na Instagramu, samy víte, zda to tak máme ;)

Vítané jsou i větší děti, já chci vzít všechny (dceři bude necelých 7 let, synovi 4, miminku rok).

A kam se tedy chystáme?

Pronajmeme si faru v západočeské vesničce Domaslav.

Fara představuje velkou budovu, kam se vejde 30-50 lidí. Ubytovat se lze v pokojích, na půdě nebo na zahradě ve stanech. To využijeme nejspíš i my ;)

Pobytu se může zúčastnit celkem 13 rodin - kapacita je tedy omezená. Zda vyrazíte ve dvou nebo třeba v pěti lidech, už nechám na vás.

Cena je velmi příznivá:

  • děti do 3 let mají pobyt zdarma
  • u dětí od 4 do 15 let to je 80 Kč za noc
  • dospělí a děti od 15 let platí 120 Kč za noc

Ceny za jednu noc jsou následující: 180 Kč za dospělého, 120 Kč za dítě do 15 let, děti do 3 let zdarma

Tomu samozřejmě odpovídají podmínky - nečekejte hotel! Fotogalerie ubytování zde.

Sociální zázemí je společné, stejně tak kuchyň, s sebou bude potřeba mít spacák a prostěradlo. Pokud se sejde hodně dvoučlenných rodin (máma a dítě), je pravděpodobné, že budete bydlet v pokoji pohromadě s někým dalším. Až bude známé osazenstvo, tak se to ale samozřejmě pokusíme vymyslet tak, aby všichni byli spokojeni...


V areálu je k dispozici kuchyně, koupelna, dva samostatné záchody a záchod se sprchou.

Na místě si lze vařit ať už dle vlastních chutí, tak společně, pokud se domluvíme (klidně vezmu autem pomaláč). Samozřejmě si můžete najít nějakou restauraci v okolí a najíst se tam, to nechám na každém.

Půjdete do toho?

Součástí areálu je rozlehlá zahrada s ohništěm a hřištěm, kde můžeme piknikovat, trávit čas nebo si třeba opéct něco nad plamenem :)

Po okolí lze podnikat různé pěší výlety, tamní příroda je úchvatná a přitom liduprázdná. Autem či busem lze dojet např. do Mariánských Lázní, Konstantinových Lázní nebo do Tachova.


Co budeme dělat?

Můžeme jen tak být, pomalu trávit čas venku s dětmi, ať už na zahradě nebo někde poblíž v lese, sdílet si vše možné...

... nebo výletovat.

Nejedná se o organizovaný zájezd. Sice zařizuji ubytování, ale o hromadný program se starat nebudu. To ani při tolika různě starých dětech nepůjde. Každé má jiný rytmus, jiné potřeby a tempo, někdo dorazí autem, něčí děti ho nemohou ani cítit.

Já určitě s dětmi nějaké drobné výlety po blízkém okolí naplánuji a budu ráda, když se kdokoliv přidá. Věřím, že nejpozději odpoledne se vždy opět všichni setkáme na zahradě!

Kdy pojedeme?

29. 5. až 2. 6. 2024 (středa až neděle)

Musím jet na celých pět dní?

Nebudu lhát, že pokud se přihlásíte na tuto dobu, tak mi celé rozpočítávání a plánování usnadníte! Stejně tak, pokud se počet členů vaší rodiny nebude během pobytu měnit :) Ale samozřejmě chápu, že za někým dorazí partner třeba až na víkend...

A nějak to potom vyúčtujeme!

Konečnou cenu budu platit podle počtu osob a přespání až na konci pobytu.

Orientační výpočet ceny na 4 noci:

  • Žena a malé dítě: 480 Kč
  • Dítě nad 4 roky: 320 Kč
  • Pár a batole: 960 Kč
  • Pár a dvě děti do 4 let: 960 Kč
  • Pár, dvě děti nad 4 roky (a miminko): 1600 Kč

Pokud se rozhodnete účast zrušit, budu ráda, když mi dáte vědět, co možná nejdřív, abych mohla vaše místo nabídnout někomu jinému.

Jestliže zrušíte účast později než 25. 5. 2024 a nebudou za vás náhradníci, poprosím o zaplacení dospělých - nějaký orientační počet osob a nocí nahlásit musím. A pokud by vás bylo nakonec výrazně méně, rozdíl budu nejspíš doplácet já.

Jakmile budu mít naplněnou kapacitu, založím pro účastnice skupinu na whatsapp, kde si můžeme domlouvat praktické věci od dopravy a příjezdu na místo, jídla, aktivit pro děti, po program.

Na faře v Domaslavi i na výletech v okolí jsem už byla a je to velmi klidné a příjemné místo za velmi přátelskou cenu

A naše děti hodnotí pobyt na tomto zapomenutém skromném místě na "stupnici dovolených" stejně vysoko jako loňský pobyt u moře na Kypru :)


Zajímá vás cokoliv? Napište mi...