Naše cesta ke kojení

Poslední kusy

Autorka: Tereza Mynářová

Jazyk: čeština
Hmotnost: 0.4 kg
Počet stran: 214
Formát: 14,8 x 21 mm
Ilustrace: Adéla Šnýdlová
Vazba: pevná
ISBN: 978-80-270-9736-4

Knihu odesílám po ČR. Pokud máte zájem o doručení na Slovensko, či do jiné země, ozvěte se mi prosím na tereza@najitsicestu.cz, domluvíme se! 

349 Kč


O knize

Vyslechla jsem 21 žen a sepsala jejich zkušenosti, pochyby, pokusy a úspěchy.

Kojit chce většina nastávajících matek. A v českých porodnicích jich zhruba 95 % s kojením skutečně začne. Data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR ale ukazují, že z dětí, které absolvovaly v roce 2019 roční prohlídku, bylo 18 % kojených maximálně do konce šestinedělí. Dalších 18 % dostávalo mateřské mléko nanejvýš do ukončeného třetího měsíce.

Proč kojení často nevyjde podle původních představ? Může to být i proto, že jsme ho ztratili z očí. Kojení přestalo být zkušeností, kterou by si ženy jednoduše předávaly. Kterou by holčičky a dospívající dívky běžně vídaly.

Knihou Naše cesta ke kojení chci pomoct k tomu, aby se kojení vrátilo do každodenního života. Sdílení příběhů a zkušeností totiž pomáhá. Ukazuje nám, že v tom nejsme samy. Nacházíme inspiraci, jak se s různými nejistotami vypořádat. A naději, že každé náročnější období přejde.

Díky vaší podpoře se budoucí i stávající matky lépe seznámí s kojením. Získají představu, jak může vypadat, co vše někdy obnáší a jak lze podobné situace řešit.